KONST / Litografier / Färglitografi 15707244
nr 1570 7244
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Signerad, numrerad 264/310. Färglitografi, bildmått: 30x55 cm, yttermått inklusive ram: 47x70 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
300 kr
måndag 16 oktober 2023
kl 19:04:39
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman